Dům přírody Hodonínské Dúbravy a ZOO Hodonín

Dne 9. 10. 2024 žáci 6. ročníku navštívili nově otevřený Dům přírody v Hodoníně. Jeho cílem je poznávání krás flóry a fauny Hodonínské Dúbravy, která patří k nejcennějším botanickým lokalitám v ČR. Paní průvodkyně nás poutavě provedla historií Doubravy a žáci si mohli vše prohlédnout v interaktivní expozici. Shlédli zajímavý film ”Tajemství lesa” a prošli se okolní zahradou s jezírkem. Další částí exkurze byla  zoologická zahrada, kde nás už čekal pan Hlásenský, který nám sdělil krásnou novinu, že lvici se narodila lvíčata. Při prohlídce zahrady, žáci plnili zajímavé úkoly, které jsme si v hodině přírodopisu vyhodnotili.