Zážitkový školní výlet do Brna – 9. C

Ve středu 29. 5. 2024 se žáci 9. C vydali na zážitkový školní výlet do Brna. Po příjezdu se na náměstí Svobody nasnídali a pak je čekala úžasná prohlídka motýlího domu – Papilonia.
Další návštěva byla v Moravském zemském muzeu – Mendelianu. Žáci se seznámili v interaktivním programu s DNA a s Gregorem Mendelem, zakladatelem genetiky. Vyzkoušeli si prakticky extrahovat nejen DNA v banánu, ale také i svoji DNA. Pracovali ve skutečné odborné laboratoři. Vše zkoumali pod mikroskopem.
Po cestě zpět, obdivovali historické památky -  Brněnského draka. Výlet zakončili nákupy na Vaňkovce. Všichni byli spokojeni a odnášeli si spoustu skvělých zážitků z Brna.