Žáci z druhých tříd objevují svět včel medonosných

Téměř celotýdenní bádání o životě včel završili žáci druhých tříd v úterý 11. 6. besedou s  manželi  Balaštíkovými  z včelařství v Mutěnicích. Žákům přijeli přiblížit svět včel a jejich význam pro naši přírodu. Všichni si mohli nejen prohlédnout, ale i vyzkoušet různé včelařské pomůcky například včelařský klobouk, ochranné rukavice, dýmák  i prozkoumat prázdný včelí úl. Další část návštěvy byla zaměřena na produkty, které včely vyrábějí jako je propolis, vosk a mateří kašičku. Žáci se dozvěděli, jak jednotlivé produkty vznikají a k čemu se používají. Největším překvapením pro žáky bylo, když mohli vidět kousek včelího úlu i s dělnicemi, které uvnitř pilně pracovaly. Závěr návštěvy patřil sladké tečce – ochutnávce různých druhů medů. Děti měly možnost ochutnat med přímo z plástve, med akátový, lipový nebo květový.
Návštěva z včelařství Balaštík byla nejen zpestřením výuky, ale také hodnotnou zkušeností, která žákům pomohla ještě lépe pochopit svět včel a uvědomit si, že včely nejsou jen výrobci medu, ale hrají důležitou roli v udržení biodiverzity a zdraví naši ekosystémů.