Výlet na Macochu 6. ročníků

V pondělí 27. května 2024 se všechny tři šesté třídy vydaly na jednodenní školní výlet za krásami Moravského krasu.

Naše putování začalo u hotelu Skalní mlýn, pak jsme se vláčkem přesunuli ke vstupu do Punkevních jeskyní. Zde na nás dýchal svěží a velmi vlhký vzduch a odměnou za zdolání mnoha schodů byl úchvatný pohled na překrásné krápníkové útvary. Pohádková plavba kolem tyčících se jeskynních stěn však byla zážitkem největším.

Další naše cesta vedla k lanovce, kterou jsme vyjeli k Chatě Macoše, kde nás čekal dobrý oběd. Nevynechali jsme však ani pohled na dno 138,5 metrů hluboké propasti Macocha a připomněli si její historii.

Na zpáteční cestě jsme opět nasedli na lanovku a následně na vláček, kde nás už provázely i dešťové kapky.

Propast Macocha je spolu s Punkevními jeskyněmi perlou Moravského krasu a jsme rádi, že jsme je mohli navštívit.