Prvňáčci byli pasováni na čtenáře

Před rokem byli pasováni na školáky, v září nastoupili do první třídy a celých devět měsíců pilně pracovali, učili se písmena, skládali je do slabik, slov a následně do vět. Dnes již umí číst a nečtou jen věty, ale celé texty. Našim prvňáčkům se dostalo ocenění za jejich snahu a píli – byli pasováni na čtenáře. Ve středu 5. června se v místní knihovně vystřídaly všechny první třídy a paní knihovnice za pomoci rytíře a pana starosty uvedla naše prvňáčky mezi čtenáře. V úvodu však musely všechny děti dokázat, že si pasování na čtenáře zaslouží. Každé dítě přečetlo paní knihovnici část připraveného textu a po pochvale, které se našim žákům dostalo, přišlo na řadu opravdové pasování. Do řádu čtenářského prvňáčky pasoval rytíř a kromě kartičky do knihovny dostaly děti pamětní diplom a osobní záložku. Z rukou pana starosty děti dostaly kromě gratulace i malou sladkou odměnu.

Stejně jako paní knihovnice, doufáme i my, že z našich malých prvňáčků vyrostou velcí vášniví čtenáři.