Škola on lineStrava czkontakt: 518 366 529
info@zsdubnany.cz

Letní školní olympiáda

Školní olympiáda – letní část

V úterý 25. 6. 2024 proběhla v hale Želva a ve sportovním areálu Baníku Dubňany letní část Školní olympiády. Jednotlivci soutěžili v těchto sportech: běh na 60 m, skok daleký, vytrvalostní běh a hod medicinbalem. V kolektivních sportech se konal fotbal pro chlapce a přehazovaná pro dívky. Do celkového pořadí tříd v mladší a starší kategorii se kromě uvedených soutěží započítávají výsledky ze zimní části školní olympiády. Celkovými vítězi v mladší kategorii se stala vcelku suverénně třída 7.C a ve starší kategorii třída 9.B. Každá soutěž jednotlivců je obsazena dvěmi reprezentanty z každé třídy a ti mohou pro třídu získat za 1. místo 7 bodů, za 2. místo 5 bodů, za 3. místo 4 body až 6. místo 1 bod. Kolektivní sporty byly ohodnoceny 15, 10, 6, 3 a 1 bod pro třídu.

V běhu na 60 metrů zvítězili v mladší kategorii Zdeněk Raisigl ze 7.B a Karolína Kratochvílová ze 6.C, ve starších se stali vítězi Pavel Paulmichl z 9.B (v rekordu školy 7,55 s) a Martina Todtová z 9.B.

Ve skoku dalekém si nejlépe vedli v kategorii mladších Tadeáš Rozehnal ze 6.B a Karolína Kratochvílová ze 6.C, v kategorii starších žáků Pavel Paulmichl z 9.B a Ella Holečková z 8.B.

Ve vytrvalostním běhu se na 1. místě umístili Adam Král ze 7.C a Michaela Kosíková ze 7.C v kategorii mladších a Tomáš Lačňák z 9.B a Eva Sprušanská z 8.A třídy v kategorii starších žáků.

V hodu medicinbalem byli nejlepší v mladších Samuel Dóci ze 6.B a Eva Mezerová ze 7.C, v kategorii starších hodili nejdále Josef Ilčík z 9.A a Elena Ilčíková z 8.A.

Ve fotbale se nakonec radovali mladší chlapci ze 7.B a starší chlapci 9.A.

V přehazované vystoupily na nejvyšší stupeň mladší žákyně 7.A a 7.C a starší žákyně 9.B třídy.

Program Globe Ovoce a zelenina do škol Badatele.cz proskoly.czlogo krtek interreglesveskoledoucovanilogoopjaklogo2