Indiánská stezka - akce pro děti ŠD a rodiče

V pátek 7. června 2024 se na přírodním areálu a v blízkém lese konala akce s názvem: Indiánská stezka. Paní vychovatelky ji připravily pro děti ze školní družiny, jejich sourozence a rodiče.

Program začal tanečním vystoupením. Děvčata okouzlila všechny přítomné dvěma nacvičenými skladbami pod vedení p. vychovatelky Martiny Černé. Moderování akce se skvěle ujaly děti z I. oddělení - Gabriela Ďurníková a Marek Kordula. Všichni vystupující tak svým nadšením a elánem přispěli k příjemné atmosféře.

Pak už nezbylo, než se odvážně vydat na Indiánskou stezku.

Na všechny malé indiány čekalo celkem 10 různých stanovišť. Část úkolů byla přímo v přírodním areálu. Děti si např. mohly vytvořit indiánskou čelenku podle vlastní fantazie, vymyslet si indiánské jméno, nechat pomalovat obličej jako pravý indián nebo si jen tak zatančit. V areálu bylo také připraveno ohniště k opékání špekáčků, což přidalo celé akci pravou táborákovou atmosféru. Dobrodružná stezka, značená fáborky, pak vedla převážně lesem. Každé stanoviště nabízelo ke splnění vědomostní a pohybový úkol. Nechybělo krocení mustanga, lov bizona, zdolání divoké řeky nebo stavba indiánského totemu. Po deštivém počasí ke stezce lesem neplánovaně patřilo i překonávání přírodních překážek a boj s komáry. Hlavním cílem celé stezky bylo nezabloudit, projít všechna stanoviště a získat tak indicie k vyluštění  tajenky -jméno tajemného Indiána Pakche.

Indiánská stezka byla pro všechny skvělou příležitostí, jak strávit společný čas, užít si zábavu a dobrodružství v přírodě.

Děkujeme všem odvážným, kteří se s námi do lesa vydali, ale hlavně těm, kteří se na realizaci této úžasné akce podíleli. Těšíme se na další podobné.