„DUBŇANSKÁ PARTIČKA“ – třídní hymna 6. C

Jak to všechno začalo?

S nápadem vlastní třídní hymny přišla naše třídní paní učitelka a my jsme se s nadšením (a někdy i bez něj) vrhli do práce. Písnička vznikala v průběhu celého druhého pololetí.

Nejprve jsme si zvolili melodii. Tu vyhrála písnička „Holky z naší školky“. Poté jsme pilně vymýšleli rýmy, které nám musely rytmicky sedět do melodie. Následovalo spoustu dohadů o tom, které verše v písničce chceme, a které už ne.

V hodině HV jsme finální text nahráli. Nejprve v pracovní verzi, abychom znali přibližnou délku písničky a mohli se vrhnout do přípravy klipu, později jsme nahrávali ještě několikrát.

Postupně jsme nafotili všechny potřebné fotky a poslali je paní učitelce. Přestože jsme si v rámci jedné vyučovací hodiny zkusili udělat krátký videoklip s popiskem i sami, konečné video musela sestříhat paní učitelka.

Když jsme hymnu konečně viděli, byli jsme rádi. Konečně bylo hotovo!

Podívejte se náš videoklip a třeba si s námi i zazpívejte!

A nezapomeňte si zapnout titulky!

třída 6. C & p. uč. Krakovičová