Do Mikulova za hraběnkou, 7. A

Letošní výlet třídy 7. A byl tematicky zaměřen na poznávání historie, krásy našeho kraje a také cestování vlakem. Ve středu 29. května jsme tedy vyrazili do Mikulova, ranním vlakem s přestupem v Břeclavi jsme přijeli do pohraničního města Mikulova. Nejdříve jsme se pomalou vycházkou seznámili s krásným prostředím tohoto jihomoravského města, prošli jsme historické centrum, jež je městkou památkovou rezervací. Povídali jsme si o Dietrichsteinské hrobce, o Svatém kopečku a křížové cestě, prohlédli jsme si okolí mikulovského zámku a kouzelné zámecké zahrady. Po vycházce a krátkém rozchodu k prozkoumání okolí jsme se na nádvoří zámku setkali s paní průvodkyní. Během malé chvíle jsme byli vtaženi do příběhu a začali pracovat, zkoumat a zjišťovat informace ze života hraběnky Markéty Františky z Dietrichsteina. Ve třech pracovních skupinách se nám podařilo během dvou hodin tento životní příběh poskládat. Naše pracovní týmy historiků, antropologů a restaurátorů se pohybovali v prostorách zámku volně, což se nám velmi líbilo. Svou historickou činnost jsme ukončili v kostele Sv. Václava a v kostnici pod kostelem.

Tento výchovný interaktivní program na zámku byl pro nás velice poutavý, zajímavý.  Plni dojmů z krásného dopoledne v prostředí historického centra města jsme se odpoledním vlakem vrátili zpět do Hodonína, pak autobusem do Dubňan.