Den Země - zachraňme vodu

Pátek 26. 4. začal pro žáky 3. tříd neobvyklým způsobem. Do tříd přišla paní ředitelka a předala žákům tajemný dopis, ve kterém žádal skřítek Vodomilek třeťáky o pomoc. Ve skřítkovské zemi došlo k přírodní katastrofě a byla znečištěna veškerá voda, zůstal jen jeden pramen, který byl ukryt na neznámém ostrově. Na jakém? To byl úkol pro třeťáky. K pátrání dostali žáci tři indicie a pomocí mapy hledali ostrov, aby zachránili vodu. Cesta ale nebyla snadná. Nejenže museli vypátrat ostrov, ale také museli splnit dvanáct úkolů, aby jim ostrov vydal svůj vzkaz pro Zemi. Ten zněl, aby zjistili, co Zemi nejvíce zatěžuje – odpadky. Žáci odhadovali a zjišťovali, kolik dní, měsíců či let se rozkládají jednotlivé odpadky v přírodě. Nakonec každý žák napsal svůj slib Zemi a všichni si uvědomili, jak je nutné o naši Zemi pečovat a nebýt lhostejný.