Den her a hraní 11. 6. 2024

Mezinárodní den her a hraní jsme oslavili i ve čtvrtých ročnících. Možností, co si zahrát, bylo hned několik - pro děti z prvního stupně máme momentálně vypůjčeny putovní boxy s hrami rozvíjejícími logické myšlení - od regionálního spolku MAS z Hodonína, děti měly možnost si přinést svoji oblíbenou karetní či deskovou hru a naučit ji hrát i své spolužáky nebo si mohly vybrat z nabídky her, které jsou pro ně ve třídách k dispozici a na které nemají běžně čas.

Takto příjemně strávený den není pro nás vůbec ztrátou času, protože si právě při těchto společných aktivitách upevňujeme vztahy, učíme se trpělivosti, kompromisu a především trénujeme práci s našimi emocemi, když se hra nevyvíjí podle našeho očekávání. Čtvrťáci mají hrací dny ve velké oblibě a umí si je dostatečně užít.

Velice nečekaným a vítaným překvapením byl pro děti obrovský dar od nadace LEGO Foundation, která nám věnovala kostičky, se kterými si užíváme nejen zábavu, ale hlavně rozvíjíme kreativitu. Díky absolvování webináře pro práci s darovaným materiálem se už teď těšíme i na příští rok, kdy budeme moci využít lego kostky například v informatice. Myšlenka pomoci od nadace LEGO je moc pěkně popsaná na jejich webových stránkách. I nás se dotýká ten hlavní důvod založení této charitativní akce a obdarování vybraných škol…ne všechny děti totiž mají možnost užít si své dětství bezstarostným hraním. A díky hraní se dá taky spousta vědomostí nenásilně dětem předat. Pojďme si tedy to učení zpříjemnit a předávejme dětem každý den alespoň kousek radosti, ať můžou jednou na své krátké období dětství hezky vzpomínat.