Čarodějnický rej

V úterý 30. 4. se žáci 3. tříd těšili na výuku. Do školy přišli v kostýmech, aby se připravili na filipojakubský rej čarodějnic.

Aby se ale mohli žáci reje zúčastnit, museli s sebou vzít i tři tajemné čarodějnice a vypátrat jejich jména, což byl úkol nesmírně složitý, poněvadž k vypátrání museli použít veškeré znalosti, které se během školního roku naučili. Sova Hedvika je pustila k první čarodějnici jen za podmínky, že nalepí žáci na její křídla pírka skládající se z vyjmenovaných a příbuzných slov, kouzelné koště je potrápilo se slovními druhy a pádovými otázkami a ke třetí čarodějnici se žáci dostali pouze vyluštěním těžké matematické křížovky.

Žáci se nenechali obtížnými úkoly odradit a po jejich splnění se vydali s čarodějnicemi Žvandolínou, Skákalkou a Lektvarýnou na čarodějnický rej, který si všichni užili.